wz

Štíty

Kliknutím na zmenšeninu štítu jej zobrazíte v plné velikosti.


Jakýkoli štít má hodnotu výdrže. Je to hodnota počítaná stejným způsobem jako je uvedena u síly zbraně. (20tibodový štít lze rozbít jedním úderem zbraní se silou útoku 20 jednotek) Mnohdy se stane, že ve snaze protivníka zabít a vzít si jeho štít neuspějete a štít zničíte. Proto Vám radím protivníka zasáhnout co nejdříve po jeho útočném pokusu - to nemívá štít připraven na vykrytí Vašeho úderu. Maximální počet štítů, které můžete mít u sebe je 3 a procházet inventář, kde jsou uloženy, můžete klávesou R. Používat štít můžete jen tehdy, máte-li prázdnou jednu ruku. Do rány soupeře ho vložíte standartně stisknutím CTRL. Štít odložíte stejně jako zbraň.

Štít Komet (Comet Shield) Štít komet
Tento štít má výdrž 20 jednotek. Je to nejslabší štít ve hře, ale v herních začátcích nemají Vaši protivníci zbraně, kterými by jej mohli rozpůlit ve dví jediným zásahem. Velmi brzo narazíte na štíty pokročilejší, takže budete moci Komet odložit.Osobně jsem štít Komet nepoužíval, protože jsem čekal na odolnější typy (Kulatý štít, Hadí štít, Malý štít aj.)

Dřevěný štít (Wood Shield)
Dřevěný štít Dřevěný štít je o něco lepší a větší než Komet, jeho výdrž je 80 jednotek. Jako obrana vydrží některým protivníkům až do středních pasáží hry, ve kterých Vám doporučuji mít lepší štít, protože protivníci budou už dobře vyzbrojeni a udělali by z Vašeho dřevěného štítu třísky na roztop. Tento štít jsem rovněž nepoužíval a na protivníky, jež ho měli, jsem použil nějaký speciální útok a štít jsem jim jednou ranou rozbil.

Kulatý štít (Round Shield)
Kulatý štít Tak tohoto štítu si ve hře užijete neskutečné množství. Protivníci ho zřejmě fasovali ve velkém. V počátečních úrovních bude lepší protivníka zabít a tento štít mu vzít, později už budete mít takový arzenál, který bude dost silný na zneškodnění jak štítu, tak protivníka. Kulatý štít má 300 jednotek výdrže a tak jsem ho vzal do své výbavy v první třetině hry.

Štít krále (King's Shield)
Štít krále Nemohu ani popsat slova, která mi vycházela z úst, když jsem po vší té bídě kulatých štítů vzal štít krále do ruky. Tento štít je větší než ostatní, má 1000 jednotek výdrže a jen tak někdo Vám ho nezničí. Ve hře je jenom jeden kus a radím Vám, jeho nositelku zabte tak, aniž byste si tento "klenot" poškodili.
Upíří štít (Vampire Shield)
Upíří štít Upíří štít je v majetku Ďábla a pár koster ke konci hry. Jeho speciální matematika je totožná jako u ďáblových úoků. Pokud se Vám podaří tento štít vzít, nebudete likovat, protože budete mít matematiku na své straně. Výdrž štítu je 1500 jednotek.


Barbarský štít (Barbarian Shield)
Barbarský štít Barbarský štít se mi nepoštěstilo mít v ruce.Buď jsem byl nucen ho rozbít, abych se propracoval k jeho nositeli, nebo jsem ho natolik poškodil, že mi nebyl k užitku. Což ovšem dokládá, jak vynikající to je štít. Jsou jím ozbrojeni zejména velcí skřeti v druhé půli hry. Tento štít má 2000 jednotek výdrže a je poněkud širší i vyšší než tradiční kulatý štít.

Hradební štít (Wall Shield)
Hradební štít Štít, který nevybočuje svými proporcemi. Tj. menší a kulatý, zato 2500 jednotek odolný. Zhruba v polovině hry se s ním setkáte poprvé a samozřejmě to bude to nejlepší na trhu. Protivníci jím budou vyzbrojeni až do posledních fází hry, ovšem to Vy už budete mít lepší technologii a mnohem větší starosti, než porcovat řadové nepřátele.

Štít (Shield)
Štít Tento štít nestál tvůrcům hry ani za to, aby mu dali nějaké přízvisko. Přitom má 3000 jednotek výdrže a perfektní tvar, který brání Vaše tělo při útocích nepřátel zepředu a mírných boků. "Štítem" jsou vyzbrojeni zejména dezertérští rytíři třímající v druhé ruce Hadí meč. Mnohdy se stane, že jim štít zničíte, avšak při troše cviku se toho lze vyvarovat.

Malý štít (Small Shield)
Malý štít Co je malé, to je hezké. A o malém štítu to platí dvojnásob. Malý štít není zase tak malý, ba naopak. Jeho výdrž je velmi slušná - 4000 jednotek. Dá se říci, že o co je Malý štít větší než Štít s lebkou, o to je slabší. Ve hře je k nalezení jen jednou a to je docela škoda. Vaší malou výhodou je, že nikdo z nepřátel nemá tento štít ve své výzbroji.Štít s lebkou (Skull Shield)
Štít s lebkou Štít s lebkou je jeden z nejlepších štítů ve hře. Setkáte se sním ke konci hry. Je i dosti odolný - 5000 jednotek výdrže. Osobně jsem ho mezi svoji výzbroj nezařadil, protože je poněkud malý. Pokud bojujete s nositelem tohoto štítu, bude lepší dotyčného nepřítele zabít a štít si vzít, štít s lebkou není vůbec lehké prorazit.


Žhavý štít (Heater Shield)
Štít s lebkou Jestliže jsem byl rozradostněn, když jsem našel štít krále, pak po nalezení žhavého štítu jsem byl v sedmém nebi. Štít je dostatečně velký pro odclonění útoků, a má 8000 jednotek výdrže. K nalezení je v předposlední misi hry a budete ho opravdu potřebovat.

 

TOPlist Jedna z run je v Epyhrských hrobkách Jedna z run je v pevnosti Tel Halaf Jedna z run je v Al Farumském chrámu Jedna z run je v pevnosti Nemrut Jedna z run je v Nejebské oáze Jedna z run je v Kelbegenských dolech