wz

Postavy

Další obrázky herních postav najdete v sekci screeny.

Rytíř Sargon
Ikonka ve hře Rytíř má vyvážený poměr mezi rychlostí, přesností silou a obratností. Bojovat umí s meči pro jednu ruku. V druhé ruce můžete držet štít, kterým se dají bezproblémů odrážet čelní útoky. Sargon Množství mečů ve hře je vyšší oproti všem ostatním zbraním pro zbylé tři postavy. Další výhodou je poměrně bohatý rejstřík obecných útoků, kterými rytíř disponuje. Zato je ochuzen oproti trpaslíku Naglfarovi či amazonce Zoe o speciální útok jedem napuštěné zbraně. Rovněž umí docela dobře zacházet s lukem a šípy. Speciální útoky obecnými meči jsou stejně jako u ostatních postav odstupňované úrovní zdatnosti. Přesto však považuji útok Elfím mečem (Elf’s sword), Zahnutým mečem (Curved sword) či Scimitarem za lepší bez ohledu na dostupnost lepších zbraní a tedy i útoků. Ona výhoda spočívá v delším a rozfázovanějším provedení útoku. Zatímco u speciálního útoku skládajícího se z jedné fáze hrozí, že máchnete mimo či předčasně, u vícefázových útoků máte naději, že jedna z fází nepřítele zraní, či dokonce usmrtí. Pro rytíře jsou ve hře připraveny 3 druhy brnění – lehké, střední a těžké.

Barbar Tukaram
Ikonka ve hře Tukaramovi koluje v těle horká krev, takže hrubá síla dominuje nad ostatními vlastnostmi. Turakam Bojovat za tuto postavu vyžaduje velmi dobře znát své schopnosti i schopnosti nepřátel. Zbrojním arzenálem Vám budou obouruční meče a sekery, takže štíty sbírat nemá smysl – nebudete-li bojovat jednoručním mečem Královny (Queen’s sword). Pozoruhodné je, že zbraně vhodné pro Tukarama jsou ve hře k nalezení velmi lehko - leží na místech, kde jsou doslova nepřehlédnutelné. Tukaram má rovněž bohatý rejstřík obecných útoků, ovšem jak jsem řekl výše, načasování je klíč k úspěchu i neúspěchu. Osobně se mi hru podařilo dohrát za využití jediné zbraně a to Dlouhého meče (Long Sword), protože jsem s ním neměl - jako s jediným - při manipulaci problémy se správným načasováním útoků. Jako lučištník je Tukaram spíše podprůměrný. Stejně jako Sargon tato postava nedisponuje speciálním útokem jedovaté zbraně, takže máte na výběr ze čtyř ostatních. Brnění bude k nalezení pouze jedno, a to lehké.

Amazonka Zoe
Ikonka ve hře Obratnost a rychlost jsou její největší devizou, což ocení každý hráč, který tuto hru hraje poprvé. Amazonka je Zoe postava spíše defenzivního charakteru – švihnout a uhnout je nejrozumější bojová taktika. Vašimi zbraněmi budou různá Bo, kopí, lodní hák, harpuna aj. S mečem zacházet Zoe moc neumí až na meč Královny či Iannin meč (Ianna’s sword). Proč taky, když k eliminaci nepřátel stačí pořádně švihat nějakou tyčí a nepřítel neví, která bije, když bije rychle a mnohonásobně. Za nejlepší ze speciálních útoků obecných zbraní považuji útok halapartnou (Axe Spear) a Drtícím bo (Crush Bo). Mezi speciální útoky patří i útok jedem napuštěnou zbraní. Co Vám naopak chybí jsou obecné útoky (máte pouze dva) a brnění pouze lehké. K další výhodě této postavy patří zacházení s lukem a šípy – střílíte o něco rychleji a přesněji, než ostatní postavy. K vrcholným kouskům Zoe patří sbírání zrovna vystřelených šípů a jejich zpětné použití - disciplína nutná k přežití zejména v Chrámu Al Farum (Temple Al Farum).

Trpaslík Naglfar
Ikonka ve hře Upřímně řečeno jsem neshledal jedinou výhodu, kterou tato herní postava má. Nagifar Rychlá není, extra silná taky ne, díky své výšce ani přesná ani obratná. Ba co horšího – chcete-li si vypít elixír s nějakými životy, dělejte to v soukromí, jinak za své liknavé popíjení zaplatíte životem. Než se Naglfar napije a otře si fousy, trvá to zatraceně dlouho. Bojová taktika je tedy jasná - vykrýt údery příšer a hned v zápětí jim jednu vrazit - Naglfarovy zbraně jsou velmi účinné. Vaší zbrojí jsou jednoruční sekery, palice či kladiva, takže v druhé ruce je místo pro štít. Obecných útoků máte poněkud menší množství a z nich bych vyzdvihl zejména Cyklón (Cyclone), který ovládají také skřeti všech velikostí. Kromě 4 speciálních útoků můžete provádět útok zbraní napuštěnou jedem, což je malinkatá výhoda. Lukostřelba není Naglfarovou silnou stránkou, vše vidí ze značného podhledu a je na to třeba pamatovat při zaměřování. Brnění je ve hře k dostání ve dvou provedeních – lehké a střední.


TOPlist Jedna z run je v Epyhrských hrobkách Jedna z run je v pevnosti Tel Halaf Jedna z run je v Al Farumském chrámu Jedna z run je v pevnosti Nemrut Jedna z run je v Nejebské oáze Jedna z run je v Kelbegenských dolech