wz

Zbraně


Každá zbraň má svou útočnou sílu. V průběhu Vašeho fyzického zdokonalování (modrá stupnice pod červeným ukazatelem zdraví) mírně stoupá i účinnost zbraně. Někdy se stane, že naleznete silnou zbraň v momentě, kdy jste příliš slabí na to, abyste s ní mohli manévrovat. V tom případě doporučuji zbraň nezahazovat ale nechat si ji v inventáři. Ikonka v pravém dolním rohu obrazovky (viz. jakýkoli screenshot v sekci screeny) udává sílu zbraně, ikonka vlevo (počítaná i pod nulu do mínusových hodnot) udává nutnost mít u sebe štít. Prakticky: Čím je u nějaké zbraně hodnota "obrana" vyšší, tím je štít více potřebný. Při boji sledujte rovněž dolní středový ukazatel síly útoku - je-li takřka prázdný, přerušte útočné snažení a chvilku se proběhněte. Až ho budete mít plný, zmizí a vy můžete znovu do bitevní vřavy. K procházení Vašeho zbrojního arzenálu použijte standartní klávesu F. Jakoukoli zbraň vyjma luku lze po nepříteli vrhnout (standartně držet Q a současně stisknout ALT). Neznamená to pro něj velké poškození a Vy jste na chvíli o jednu zbraň ochuzeni, ale je to jistá metoda boje. Bojovat lze taky uťatými končetinami zabitých protivníků, naběračkami, krumpáči, rýči aj. to však nedoporučuji, útoky těmito věcmi jsou příliš slabé. V sekci zbraně popisuji pouze označené a sebratelné zbraně. Takže ponechávám bez povšimnutí sekáček a pravěké kladivo Minotaurů, meč krále aj.

 
Kliknutím na podobizny zobrazíte informace o zbraních určených pro danou herní postavu.

Zbraně pro rytíře Zbraně pro barbara Zbraně pro amazonku Zbraně pro trpaslíka

 

Útoky

Ikonka označující stisk tlačítka "útok" při vícefázovém útoku.

 

Ikonka označující stisk šipky vlevo při vícefázovém útoku.

 

Ikonka označující stisk šipky vzhůru při vícefázovém útoku.

 

Ikonka označující stisk šipky dolů při vícefázovém útoku.

 

Ikonka označující stisk šipky vpravo při vícefázovém útoku.

 

Ikonka znamenající "a" či "potom" při vícefázovém útoku.

 

Luk, šípy a toulce


Ve hře může každá postava nést luk, toulce a šípy. V singleplayeru je dostupný lehký luk (light bow), toulec (quiver) s 10ti normálními šípy (arrows), zřídka po zabití nepřítele, máte-li štestí, vypadne toulec s 10ti otrávenými šípy (poisoned arrows). Možné je vystřelené šípy sbírat, takže v obou kategoriích se můžete takto také dostat na kýžený počet 10+10. V multiplayeru jsou přístupné ještě další 2 varianty luku - střední (medium bow) a těžký (hard bow) a hořící šípy (fire arrows). Luk, toulec ani šípy nelze odhodit. Nicméně - žádná z postav se bez této výbavy neobejde. Tedy počítejte s jednou obsazenou pozicí ze čtyř v rámci zbraňového inventáře.
 
Lehký luk
Jedině lehký luk je v rámci singleplayeru k mání pro lukostřelbu.

Toulec s jedovatými šípy
Toulce s jedovatými šípy nejčastěji uvidíte na zádech živých nepřátel. Po jejich zabití bůh ví proč, v 99% zmizí.

Toulec s normálními šípy
Toulce s normálními šípy nejčastěji uvidíte na zádech živých nepřátel. Po jejich zabití někdy zmizí.Občas je ale ve hře toulec k nalezení na zemi, opřený o stěnu aj.

Jedem napuštěný šíp
Jedovaté šípy mají stejnou vlastnost jako jedem napuštěné zbraně tj. jste na nějaký čas otráveni.

Normální šíp
Normálních šípů si užijete habaděj. Nebudete-li dost rychlí a obratní při likvidaci nejčastěji lučištníků-skřetů, budete za chvilku vypadat jak dikobraz.

 

TOPlist Jedna z run je v Epyhrských hrobkách Jedna z run je v pevnosti Tel Halaf Jedna z run je v Al Farumském chrámu Jedna z run je v pevnosti Nemrut Jedna z run je v Nejebské oáze Jedna z run je v Kelbegenských dolech